DO NATYCHMIASTOWEJ PUBLIKACJI
30 PAŹDZIERNIKA 2013

KONTAKT
Taleen Ananian
press@AtlanticCouncil.org, +1.202.778.4993

WASZYNGTON –  Atlantic Council – jeden z najważniejszych amerykańskich think-tanków –  powołal Michała Kobosko na stanowisko szefa polskiego biura Atlantic Council w Warszawie oraz dyrektora najważniejszego projektu tej organizacji  w Polsce – Wrocław Global Forum Kobosko będzie zarządzał drugim po Stambule, lokalnym biurem Altantic Council.  

“Michał  jest nie tylko rasowym dziennikarzem, ale i utalentowanym menedżerem  – mówi Frederick Kempe, przewodniczący i dyrektor zarządzający Atlantic Council – Dzięki jego powołaniu, konferencja Wrocław Global Forum ma szansę , umocnić swoją pozycję jako jedno z najważniejszych środkowoeuropejskich wydarzeń, skupionych wokół wyzwań związanych z gospodarką, demokracją i bezpieczeństwem międzynarodowym.”

Kobosko rozpoczął karierę dziennikarską w 1993 roku w dziale gospodarczym Gazety Wyborczej. Studiował na Politechnice Warszawskiej i w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Pracował m.in. jako redaktor naczelny polskich edycji czołowych amerykańskich pism takich jak  Forbes, Newsweek i Bloomberg Businessweek. Obecnie pełni rolę redaktora naczelnego polskiej edycji portalu Project Syndicate, jest też współwłaścicielem agencji mówców Prime Speakers.

Wrocław Global Forum, współorganizowane przez Atlantic Council, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych i miasto Wrocław, co roku gromadzi ponad 400 przedsiębiorców, polityków i działaczy społecznych, którzy wspólnie dyskutują o największych wyzwaniach współczesności. Od momentu powstania w 2010 roku Forum gościło czołowych ministrów i parlamentarzystów, szefów firm i liderów instytucji, naukowców, doradców, dowódców wojskowych i ludzi mediów. W roku 2014 Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca i będzie stanowić część przypadających na ten rok obchodów 25. rocznicy upadku komunizmu.

Forum przyznaje także co roku Nagrody Wolności (Freedom Awards) Atlantic Council, honorujące zasłużone osobistości i organizacje promujące idee wolnościowe.

Osoby zainteresowane wywiadem z Michałem Kobosko, lub informacjami na temat Wrocław Global Forum i/lub Rady Atlantyckiej prosimy o kontakt mailowy na adres:  press@AtlanticCouncil.org.

###

Atlantic Council promuje model konstruktywnego przywództwa i zaangażowania w sprawy międzynarodowe – uznając wiodącą rolę Wspólnoty Atlantyckiej i jej odpowiedzialność za sprostanie wyzwaniom globalnym.

Related Experts: Michał Kobosko